«

»

lis 05

Wrzesień- Jesień

Tak, tak. Czas szkoły, pracy, grzybów i nowego sezonu kulturalnego się rozpoczął. Wakacyjne nastroje i wspomnienia jeszcze nie zdążyły zblaknąć, opalenizna pewnie też nie do końca… Problem jedynie z jej ekspozycją – dni coraz krótsze, chłodniejsze, a czasem mokre i trzeba ją przykrywać dłuższą nogawką czy pełniejszym butem.

Info: strzeszyn postara się jednak Wam udowodnić, że jesień też może być piękna i … pyszna! Niekoniecznie toksyczna, jakby mógł zasugerować okazały okładkowy muchomor. Trujące wspaniałości radzimy podziwiać z bezpiecznej odległości – i nie tylko grzyby mamy tu na myśli. Zapraszamy do lektury małej opowieści o grzybach oraz o tym, co można przyrządzić z leśnych znalezisk.
W numerze znajdziecie też „instruktaż” jak postępować z małym dzieckiem, które rozpoczyna przygodę z edukacją. Okazuje się, że kluczem jest zabawa! Ba! Pomyśleliśmy też o dorosłych, dla których chodzenie do pracy przestało już być zabawne – zbiór złotych porad o radzeniu sobie z pourlopową rzeczywistością. Rozpoczynamy też
nową serię: „uliczną” – przybliżającą patronów naszych strzeszyńskich zakątków. Startujemy z Janem Parandowskim, którego osoba (i ulica!) zgrabnie umiejscowiła się pomiędzy Literaturą a Antykiem.
Piszcie! (info@strzeszyn.info)
Lubcie! (facebook.com/infoStrzeszyn)
Bawcie się dobrze!
info: red