↑ Powrót do Artykuły

17 czerwca 2012 – Festyn Rodzinny na Strzeszynie!

17 czerwca 2012 – Festyn Rodzinny na Strzeszynie!

Strzeszyńskie festyny rodzinne mają już kilkuletnią tradycję.
Zapoczątkowane przez Parafię Ojca Pio, od 2009 roku kontynuowane są przez Stowarzyszenie „Strzeszyn dla Dzieci”. Niedzielne spotkanie na świeżym powietrzu to nie tylko okazja do spotkania, bliższego poznania się, wspólnej zabawy. Dzięki funduszom zebranym na festynach, udało się odbudować lokalny plac zabaw przy ul. Horacego, wsparliśmy także odbudowę placu zabaw przy ul. Krajaneckiej.

Tym razem pragniemy zaprosić Strzeszynian do wspólnej zabawy 17 czerwca. Jak co roku, chcemy wykorzystać ten moment na zebranie środków na poprawę infrastruktury na naszym osiedlu. Od kilku miesięcy, wraz z Radą Osiedla Strzeszyn oraz Dyrekcją Zespołu Szkół nr 9, zastanawiamy się nad zabezpieczeniem terenu wokół zbiornika retencyjnego znajdującego się przy ulicy Homera. Wypadek na zbiorniku, który miał miejsce tej zimy, zmotywował nas do wspólnych działań – chcemy, aby na terenie wokół zbiornika powstał Park Edukacji Przyrodniczej. Wierzymy, że uporządkowanie tej przestrzeni poprawi jej bezpieczeństwo, pozwoli na łatwe przyjrzenie się z ulicy, co dzieje się wokół stawu.
W pierwszym etapie prac, które mamy zamiar zrealizować jeszcze w tym roku, planujemy uporządkowanie terenu, wywiezienie śmieci, utwardzenie ścieżki spacerowej oraz ustawienie tablic edukacyjnych informujących o bezpiecznych zachowaniach nad wodą zimą i latem.
Chcielibyśmy, aby teren ten stał się miejscem spacerowym dla mieszkańców naszego miasta – jeśli odwiedzimy go wraz z dziećmi, będziemy mieli okazję do przypomnienia im, że nie należy wchodzić na lód na zbiornikach wodnych, że kąpiemy się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, że nie wpychamy nikogo do wody.
W przyszłości chcielibyśmy stworzyć w tym miejscu ścieżkę edukacyjną – czy wiecie, że na tym terenie występuje kilka gatunków chronionych, a zbiornik stanowi źródło wody dla okolicznych nietoperzy?

Festyn jest już w trakcie przygotowań, ciągle jeszcze brakuje nam rąk do pracy – do obsługi stoisk podczas festynu, rozwieszania plakatów, roznoszenia ulotek, kontaktu ze sponsorami. Każde ręce, każda godzina pracy są na wagę złota!
Wszyscy jesteśmy wolontariuszami, mamy rodziny i pracę zawodową – nam również nie jest łatwo znaleźć czas na działalność społeczną. Mamy jednak świadomość, że działając, robimy coś dla siebie, dla naszych dzieci, sąsiadów – zmieniamy naszą rzeczywistość. Jeśli chcesz i możesz nam pomóc – zapraszamy do współpracy.
Terminy spotkań organizacyjnych podajemy na stronie Stowarzyszenia „Strzeszyn dla Dzieci”.

Zapraszamy zatem do wspólnej zabawy 17 czerwca!
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Strzeszyna, Waszych przyjaciół i rodziny.
Zapraszamy lokalnych przedsiębiorców i sponsorów, bez których festyny te prawdopodobnie nie mogłyby się odbyć.
Dziękujemy za wsparcie w minionych latach i liczymy na Was w tym roku. Bawmy się dobrze i zmieniajmy Strzeszyn na jeszcze lepsze miejsce do mieszkania.

www.strzeszyndladzieci.org

Dodaj komentarz