Rada Osiedla

Informacje z Rady Osiedla. .

Nadchodzący miesiąc kojarzy nam się ze Świętami. Kojarzy nam się też z porządkami w domu i wokół nas. Część mieszkańców już przystąpiła do wiosennych prac w ogródkach, obcinania gałęzi, przycinania krzewów, usuwania uschniętych roślin i śmieci.
Niezagospodarowane tereny na osiedlu zaczynają obfitować w różnego rodzaju śmieci -od butelek i puszek począwszy, a na starych umywalkach skończywszy.
Warto przyłączyć się zatem do obchodów kwietniowych Dni Ziemi i posprzątać razem z nami nasze osiedle.
Wszyscy chcemy, aby było ono czyste i zadbane, zróbmy więc coś razem!
Rada Osiedla wraz z Zespołem Szkół nr 9 przy ulicy Hezjoda, zaprasza do wspólnego świętowania-sprzątania. Dni Ziemi dla naszego osiedla potrwają od 20 do 21 kwietnia 2012, czyli od piątku do soboty. Już w piątek sprzątaniem okolicy zajmą się uczniowie. Jedna z firm zapowiedziała nam wsparcie w sprzątaniu osiedla również w piątek, mamy nadzieję, że przyłączą się inne-ZAPRASZAMY LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW.
Na sobotę mamy nadzieję zachęcić mieszkańców -zbiórki będą w kilku miejscach osiedla.
Również w sobotę zamierzamy wesprzeć sprzątających harcerzy.
Do sprzątania zapewnimy rękawice oraz worki.
Jednocześnie Rada Osiedla zorganizuje kontenery i ustawi je w kilku punktach osiedla przed tymi dniami. Prawdopodobnie będą to :
-plac Horacego-Owidiusza,
-teren koło wejścia głównego do szkoły, od ulicy Hezjoda,
-teren rekreacyjno-sportowy przy Krajeneckiej,
Możliwe też są inne lokalizacje. Do kontenerów prosimy wrzucać wszystkie niepotrzebne rzeczy-śmieci, których dotychczas nie mieliśmy możliwości się pozbyć: np. zdemontowaną kabinę prysznicową, starą umywalkę, uszkodzone garnki, słoiki, mniejsze uszkodzone meble itp. Kontenery będą oznakowane.
Dokładne informacje przekażemy Państwu jeszcze w formie plakatów i ulotek oraz na stronie internetowej Rady Osiedla (www. rostrzeszyn. pl).

Warto zwrócić uwagę, że mieszkańców na osiedlu przybywa i coraz trudniej utrzymać czystość. Środki finansowe, które ma w dyspozycji Rada Osiedla na te cele, ledwie starczają na pokrycie podstawowych potrzeb sprzątania i wywozu śmieci z terenów rekreacyjno-sportowych, którymi opiekuje się Rada.
Wszyscy jesteśmy mieszkańcami, sąsiadami. W interesie nas wszystkich jest, aby osiedle było czyste i zadbane. To miejsce, w którym żyjemy. Miejsce w którym wypoczywamy i pracujemy. To miejsce, do którego chcemy chętnie wracać.

Przy okazji zwracamy się z ponownym apelem o niewyprowadzanie psów na teren miasteczka ruchu drogowego na Horacego-Owidiusza oraz place zabaw. Przecież te tereny służą innym celom!

Na zakończenie, zapraszamy do obejrzenia zdjęć osiedla z lotu ptaka. Zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości firmy TDM Agencja Wydawniczo-Reklamowa, Wydawcy m. in. informatora KUP DOM (www. kupdom. com. pl). Mieszkańców zaś zachęcamy do umieszczania swoich zdjęć osiedla na naszej stronie internetowej, w zakładce Galeria Osiedlowa.


Życzymy wszystkim Mieszkańcom, Sąsiadom, ich Rodzinom i Gościom, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy a Redakcji Info-Strzeszyn dalszego zapału.

Małgorzata Ćwiertnia
Przewodnicząca Zarządu Osiedla

Informacje Rady Osiedla Strzeszyn.

plac zabaw rys 1

Place zabaw, skatepark, ścieżki rowerowe

Place zabaw, skatepark, ścieżki rowerowe i nasz kapitał – mieszkańcy Z ciekawością czytam to, co piszą lub mówią nasi mieszkańcy (i nie tylko) o wyjątkowości Strzeszyna. Podnoszona jest ona nie tylko ze względu na położenie (zachodni klin zieleni, jedyny zachowany prawie w całości), czy walory krajobrazowe. Mieszkańcy ją doceniają na tyle, że niewielu się stąd …

Pokaż strony »

Z prac Rady Osiedla.

Ostatnie dwa miesiące to okres wypoczynku dla niektórych, dla części zaś okres wytężonej pracy, związanej nie tylko ze świętami ale przede wszystkim z zakończeniem roku . Dla nas zakończenie roku 2011 to przede wszystkim szczegółowe planowanie budżetu i uzgadnianie zadań na 2012 rok. W tym roku dość późno, bo też nietypowo zatwierdzano budżet Miasta, dopiero …

Pokaż strony »

Kurtit

Zdrowie

Szanowni Mieszkańcy, Sąsiedzi. To już kolejny numer  Info:Strzeszyn, dzięki któremu możemy komunikować się z Państwem. Tym razem tematem jest ZDROWIE. A nasze zdrowie zależy od bardzo wielu czynników. Jednym z nich jest środowisko, w jakim żyjemy, nasze bezpośrednie otoczenie, nasz ogród, balkon, skwer, ulica, plac. Jak istotny jest dla nas ten mały lub większy zielony …

Pokaż strony »

rower

Lato

Informacje z Rady Osiedla Strzeszyn W marcu odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Osiedla Strzeszyn, poświęcona w całości ochronie Jeziora Strzeszyńskiego.Wśród obecnych na spotkaniu byli m.in. Przedstawiciele gminy Suchy Las, dzierżawca Strzeszynka, radni osiedlowi (pełna lista wraz z protokołem na naszej stronie internetowej: www.rostrzeszyn.pl). Mamy nadzieję, że wspólne działanie co najmniej zahamuje zanieczyszczanie Jeziora Strzeszyńskiego. Aktualnie …

Pokaż strony »

Jesień

Informacje Rady Osiedla Strzeszyn Niedawno wakacje się zaczęły, a tu już koniec… Całe szczęście, że pogoda była od czerwca nie najgorsza. Dni Strzeszyna, które mieliśmy w czerwcu odbyły się przy pełnym słońcu. W piątek, 15 czerwca 2012 miasteczko rowerowe tętniło życiem -odbył się konkurs związany z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Dzieci musiały wykazać się wiedzą …

Pokaż strony »

Dodaj komentarz